Cykl paneli dyskusyjnych „W labiryncie świata” organizowany jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie.

NAJNOWSZE ODCINKI

prof. Paweł Januszewicz

W Labiryncie Świata

#004

Sztuczna inteligencja w medycynie

W latach ’50 Alan Turing przewidział, że maszyny przez niego projektowane będą się upodabniać w swoich czynnościach do czynności ludzkich. Sztuczna inteligencja już zdała Test Turinga. Czy w związku z tym AI jest czymś co rzeczywiście nam służy? Jaką rolę pełni sztuczna inteligencja w medycynie, a szczególnie w psychiatrii. Wiele związanych z tym tematem kwestii poruszył w swoim wykładzie prof. Paweł Januszewicz, zaznaczając jednocześnie, że AI zupełnie nie radzi sobie z klasyczną diagnozą zaburzeń psychicznych.

o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Aleksander Hall, prof. Paweł Kowal oraz prof. Tadeusz Pomianek

W Labiryncie Świata

#003

Polskie szanse i zaniechania

Jakie są perspektywy rozwoju gospodarki w Polsce? Czy wolność jest dana raz na zawsze? Jakie są pozytywne skutki okresu transformacji, a jakie zjawiska uczyniły koszty transformacji nadmiernie wysokimi? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiedzieli podczas panelu dyskusyjnego inaugurującego cykl „W labiryncie świata” wybitni eksperci: o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Aleksander Hall, prof. Paweł Kowal oraz prof. Tadeusz Pomianek.

Dariusz Popiela, Wojciech Szumowski, prof. Hanoch Gutfreund

W Labiryncie Świata

#002

O przywracaniu pamięci

Dariusz Popiela – polski kajakarz górski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Europy oraz wybitny reżyser Wojciech Szumowski przybliżają kulisy powstawania filmu „ Ukos światła”. Film był wielokrotnie nagradzany zarówno na polskich i zagranicznych festiwalach filmów dokumentalnych. Dyskusję uświetnił gość specjalny, wieloletni Rektor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie prof. Hanoch Gutfreund.

Paweł Pieniążek

Paweł Pieniążek, Wojciech Jagielski

W Labiryncie Świata

#001

Wojna w Ukrainie oczami korespondenta

Paweł Pieniążek, autor książki „Opór” oraz Wojciech Jagielski, wieloletni reporter, relacjonujący konflikty zbrojne prowadzone niemal na całym świecie, opowiadają o realiach wojny toczącej się w Ukrainie oraz o pracy korespondentów wojennych.