NAJCIEKAWSZE WYKŁADY, SPOTKANIA I ROZMOWY

Słuchaj gdzie
i kiedy chcesz!

Rozmowy o odkryciach naukowych, psychice i relacjach międzyludzkich, wydarzeniach społecznych i politycznych. Nasze podcasty poprowadzą Cię w obszary warte poznania.

NAJPOPULARNIEJSZE

NASZE CYKLE

NAJNOWSZE ODCINKI

dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ

Przybij Piątkę Nauce

#004

Nie będzie żywności bez bioróżnorodności

Możemy się obejść bez różnych przedmiotów, ale bez żywności się nie obejdziemy. Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności, dlaczego bez niej nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego całej ludzkości?

o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Aleksander Hall, prof. Paweł Kowal oraz prof. Tadeusz Pomianek

W Labiryncie Świata

#003

Polskie szanse i zaniechania

Jakie są perspektywy rozwoju gospodarki w Polsce? Czy wolność jest dana raz na zawsze? Jakie są pozytywne skutki okresu transformacji, a jakie zjawiska uczyniły koszty transformacji nadmiernie wysokimi? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiedzieli podczas panelu dyskusyjnego inaugurującego cykl „W labiryncie świata” wybitni eksperci: o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Aleksander Hall, prof. Paweł Kowal oraz prof. Tadeusz Pomianek.

prof. Jerzy Vetulani

Wielkie Pytania W Nauce

#005

Jak usprawnić mózg nastolatka?

W ramach wykładu prof. Jerzy Vetulani przedstawił ewolucję mózgu człowieka. Opowiedział również o tym, jak mózg rozwija się w różnych fazach naszego życia. Profesor wytłumaczył także, co trzeba robić, a czego unikać, aby usprawnić jego działanie.

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Zdrowe relacje, zdrowa psychika

#003

Toksyczni ludzie. A co jeśli ja do nich należę?

To o innych ludziach wolimy myśleć, że jest z nimi coś nie w porządku, ale co zrobić, jeśli problem jest … w nas samych? Przez wątpliwości dotyczące toksyczności przeprowadzi nas psycholog dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska.

ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi

Wielkie Pytania W Nauce

#004

Kosmiczny dramat. Mój prywatny scenariusz

Początek świata to temat ważny nie tylko dla świata nauki – wszyscy chcemy wiedzieć, skąd wziął się Wszechświat, w którym żyjemy. O kosmosie i wielkim wybuchu, ale również o racjonalności, dobru i złu opowiadają fizyk ks. prof. Michał Heller oraz reżyser i moralista Krzysztof Zanussi.